Domovní zvonky - tabla

Můžeme Vám nabídnout instalaci klasického zvonku, ať už drátového či bezdrátového. Dnešní moderní zvonky umí upozornit na zvonícího jak akustickým signálem mnoha volitelných melodií, tak světelnou signalizací formou stroboskopu. Zvonek může být úplně bezdrátový či kombinovaný. Vyzvánění stanice je připojena do zásuvky 230V a venkovní tlačítko je vybavené baterií.

    Pro náročnější uživatele, kteří si chtějí dopřát větší komfort je možné nainstalovat tzv. domácí telefon, pomocí kterého mohou s zvonícím návštěvníkem hovořit a případně ho vpustit dovnitř. Díky moderní technice je možné přenášet i obraz a návštěvu také vidět. Každý takový systém se skládá z napajecího zdroje, který celý systém napájí, dále zvonkového tabla umístěného u vchodové branky či dvěří a v neposlední řadě z domacího telefonu či videotelefonu. Ten může být i ve formě handsfree. Při takovéto instalaci se musí počítat s umístěním zdroje a protažením kabeláže. V novostavbě nebývá problém, při dodatečné montáži jsme schopni kabeláž profesionálně nalištovat či zasekat a zajistit zednické začištění.

Domácí telefony a videotelefony

Jedná se o dorozumívací  zařízení napomáhající zabezpečení vašeho domu či bytu a usnadní Vám rozpoznání osoby za dveřmi či brankou a její případné vpuštění do objektu. Kamerová jednotka videotelefonu či hovorová jednotka je umístěna na brance nebo u vchodových dveří. Samotný videotelefon nebo domácí telefon je pak uvnitř bytu na libovolném místě, z pravidla u dveří. Obě tato zařízení jsou propojena kabelem, celý systém je napájen trafem. Na displeji videotelefonu  vidíte osobu, která stojí za dveřmi a to i ve tmě. Prostřednictvím mikrofonu a reproduktoru lze s osobou i komunikovat, aniž byste museli otevřít dveře. Tím zabráníte nechtěnému vniknutí do bytu. Videotelefony jsou v provedení  barevném  nebo černobílém, pro jednu nebo více bytových jednotek se samostatnými zvonkovými tlačítky. Součástí tohoto zařízení může být  elektrický zámek, kterým je možno ovládat otevření vchodových dveří či branky.

   Moderní digitální systémy se propojují pouze datovým UTP kabelem, který je levný a není náročný na prostor. Tyto digitální systémy se vyznačují vysokou kvalitou přenášeného signálu, tedy zvuku, popř. i obrazu. Další výhodou je možnost komunikace mezi jednotlivými účastníky, tj. každý může volat každému.

   Nabídka designu zvonkových tabel i samozných domácích telefonů a videotelefonů je široká, dá se říci, že rozhoduje cena, kterou jste ochotni investovat.

Před přípravou kabeláže se raději poradtě s námi, abyste připravili skutečně vhodnou a dostatečnou kabeláž. 

 

    Poradíme si s jedoduchou instalací domácího telefonu pro rodinný dům, stejně jako s instalací panelového domu s desítkami účastníků. Rádi Vám pomůžeme i s revizí a opravou stávajího zařízení, které je porouchané 

Vstupní systémy do vchodových dveří-klíče, čipy, tlačítka, čtečky otisku prstu

Nabízíme Vám možnost instalace vstupních systémů. Jsme schopni realizovat jednoduchý vstupní systém pro domovní dveře ovládaný např. čtečkou čipů, ale i ovládání velkých vstupních systémů např. pro panelový dům s možností správy databáze čipů. Samozřejmostí je program a zaškolení. Sami si pak můžete povolovat či zakazovat čipy v databázi, přidávat je či ubírat. V případě zájmu jsme schopni realizovat i vstupní systém s docházkou pro průmyslové použití.

    Nejčastěji se používá vstupní systém s jednoduchým dveřím otvíračem BEFO (tzv. bzučák), či s dvoubodovým samozamykacím zámkem BERA či

ABLOY a v případě velkých dveří trojbodový elektromotorický zámek GU Security či ROTO. Možnost ovládání je pomocí již zmíněných čipů, vstupním tlačítkem, klíčovým ovladačem, dálkovým ovladačem, biometrickou čtečkou otisku prstů, domácím telefonem.