Rolovací garážová vrata

Rolovací garážová vrata nacházejí uplatnění v garážích, kde chceme prostor pod stropem využívat například ke skladování střešních boxů nebo jiného vybavení, jsou vhodná pro složitě členěné garáže, neboť potřeba místa pro otevření je pouhých 250 x 250 mm u vrat vyrobených z profilu LTH 55 a 300 x 300 mm u vrat vyrobených z klasického garážového profilu LTH 77. Oba tyto profily jsou vyrobeny z povětrnostním vlivům odolávajícího hliníkového plechu, dodávány jsou v řadě barevných odstínů včetně imitací dřeva, zlatého dubu nebo mahagonu, jsou zatepleny polyuretanem a liší se pouze rozměrovými možnostmi použití až do plochy 16 m2.

 

Vhodná jsou zejména pro rekonstrukce ve starší zástavbě místo vrat vyrobených z vlnitého plechu, kde jejich výměna je otázkou pouhého jednoho dne. Rolovací garážová vrata se dají též namontovat z venkovní strany garáže, čímž je vyřešen problém krátkých garáží, do nichž se moderní auta již nevejdou, stejně jako garáží s nízkým, popřípadě zcela chybějícím nadpražím. Vyřešeno je samozřejmě i nouzové ruční ovládání při výpadku proudu, a to i z venkovní strany garáže při chybějícím bočním vstupu do garáže.

Z dalších výhod jmenujme možnost výroby na zakázku dle zaměření na milimetr přesně, rychlou a levnou opravu při nabourání vrat, možnost finanční úspory při použití vrat bez kastlíku, motorový pohon, bezpečnostní protipádovou brzdu atp.

Ovládání je možné dálkově, klíčovým spínačem, magnetickou nebo čipovou kartou, indukční smyčkou. Lze jej také sjednotit s vjezdovou bránou nebo jiným elektrickým zařízením.