Kování

 

pro naše okna používáme celoobvodové kování WINHAUS, ROTO a AUBI od německé firmy SIGENIA, jehož přednostmi je dlouhá životnost, funkčnost a bezpečnost.

Standartní provedení nabízí: 
- protiprůvanovou pojistku u všech otvíravě sklopných oken a balkonových dveří
- integrovanou pojistku proti chybné obsluze společně s nadzvedávačem křídel
- 3D otočné rolničkové čepy zajišťující přesnější a snadnější zavírání

Systém mikroventilace:
Ve standardním provedení má klika u OS křídel 3. polohy, tj. poloha zavřeno, otevřeno a výklop cca 100 - 120 mm. Při použití spárového větrání má klika ještě jednu polohu navíc a při nastavení do polohy 45 stupňů ( od polohy otevřeno ) se křídlo vykloní na - tzv. mikroventilaci = spárové větrání o cca 7 mm. Kompletní funkce je v rohu kování. Další součástí 4 polohové kliky je i bezpečnostní prvek na spodní části výrobku, který zamezuje vysazení křídla ve vyklopené poloze. Kování může být doplněno o systém mikroventilace se zimním a letním provozem.


Perfektní kombinace funkčnosti a životnosti a k tomu zřejmé výhody při montáži – to je kování A 300 pro okna z plastu. Vložení kování do drážky a jeho přišroubování jsou na sobě nezávislé a vytváří tak pružnou výrobu. Přitom samoupínací spona zajistí tvarové spojení dílu kování v drážce před jeho přišroubováním. Upínací spona je vybavena na toleranci nezávislým svíracím plechem z nerezové oceli a stará se o bezpečné držení dílu kování.

Vysoká životnost
Nejvyšším požadavkům na těsné uzavření okna odpovídá 3D - rolničkový čep. Pro regulaci přítlaku a pro vyrovnání tolerancí v drážce je stranově i výškově seřizovatelný a zaručuje minimální otěr při trvale lehkém ovládání.

Komfortní ovládání
Vedle pojistky proti klepání křídla při průvanu,která je seriově integrovaná v nůžkách, má A 300 k dispozici další podstatný znak komfortu: zvedač křídla s integrovanou pojistkou proti chybné manipulaci. Zatímco dosud při delším zatížení muselo být křídlo při zavírání nadzvednuto, je toto přizvednutí provedeno zvedačem křídla automaticky. Při zavírání je zvedač veden opěrným dílem na rámu a zaručuje tak dlouhou životnost bez opotřebení. Další užitek přináší pojistka proti chybné manipulaci. Zabraňuje chybnému ovládání kování z polohy otevřeno do polohy vyklopeno nebo zavřeno.


             

integrovaná pojistka 
proti chybné obsluze

horního rameno 
s prot
p
iprůvanovou ojistkou

bezpečnostních prvek

3D rolničkový čep