Šestikomorový inovativní systém Gealan S 9000 pro pasivní domy

 

Nový inovativní systém GEALAN S 9000 je kombisystém s kontrukční hloubkou 83 mm. Profil sdružuje stejnou měrou vlastnosti a přednosti středového a dorazového těsnění. 

 

Výhody systému GEALAN S 9000

  • úzká pohledová šířka a jemný design
  • profil s 6 komorami v rámu a křídle
  • výborné izolační a těsníci vlastnosti
  • inovativní systém
  • široká škála fóliových dekorů
  • zlepšená statika síky STV, statickému suchému zasklení

 

 Plastový profil díky kombinaci inovativních detailů dosahuje vynikající hodnoty součinitele prostupu tepla Uw =0,73 W/m2K pro standardní kombinaci rám + křídlo včetně ocelové výztuhy. Díky tomu je plastový profil vhodný i pro plastová okna v nízkoenergetických a pasivních domech.

Parametry systému GEALAN S 9000:

  • stavební hloubka 83 mm, 6 komor, Uf =0,92 W/m2K
  • 3 těsnící roviny díky flexibilnímu středovému těsnění
  • jedinečná hloubka zapuštění skla 26 mm + těsnění zasklívací polodrážky
  • vhodné pro pasivní domy Uw =0,73 W/m2K se zasklením Ug =0,5 W/m2K
s-9000-cz.pdf GEALAN S 9000(3366 kB)

  Pro čtení dokumentů ve formátu PDF potřebujete mít nainstalovaný Adobe Acrobat Reader

 

 

Systém Rehau GENEO

Šestikomorový systém Rehau GENEO

 

GENEO je ultrastabilní prémiový systém nové generace s konstrukční hloubkou 86 mm. Základem konstrukce okenního profilu GENEO je nosná část z vysoce stabilního kompozitního materiálu RAU-FIPRO a koextrudovanou vnější vrstvou z vysoce kvalitního RAU-PVC.
 

Materiál RAU-FIPRO je výsledek mnohaletých zkušeností firmy Rehau se zpracováním kompozitních materiálů v leteckém a automobilovém průmyslu a díky nim bylo možné vytvořit kompozitní materiál, v němž jsou patentovaným způsobem skleněná vlákna modifikována tak, aby je bylo možné běžným způsobem opracovat, svařovat a řezat.
 

Materiál RAU-FIPRO v konstrukci profilového systému GENEO je zesílen šroubovacími kanály s přídavným příčným vyztužením IVS. Díky této konstrukci jsou okna z profilu GENEO vysoce stabilní a pro zachování obvyklých statických vlastností není nutné v 90% používat žádné přídavné armování, které vytváří tepelný most a snižuje parametr U. I bez armování jsou však schopny okenní výplně ze systému GENEO splnit třídu odolnosti proti vloupání WK2.


 

Profil GENEO je s koeficientem tepelného prostupu Uf až 0,83 W/m²K (při použití termomodulu) v současnosti nejúspornějším profilem na trhu a umožňuje oknům uspořit až 76% energie*. Jedinečná stabilita dovoluje úzký profil rámu a křídla s pohledovou výškou pouze 115 mm a díky tomu zasklení větší plochy skel, tedy více světla a více tepelné energie solárního záření.
 

Okna z profilů GENEO nabízejí maximální užitný komfort díky jedinečnému zvukovému útlumu a svou konstrukcí trojitého středového těsnění snadné ovládání při otevírání a zavírání při maximálním utěsnění.
 

Okna jsou díky svým vlastnostem a podle použitého zasklení vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy (Uw=0,78 W/m²K při zasklení Ug=0,5 W/m²K), ale i pro běžnou výměnu oken v panelových a rodinných domech. Okna z profilu GENEO lze dodat ve všech běžných dřevodekorech a barevných provedeních. Okna z profilu GENEO jsou určena pro zákazníky s vysokými nároky na design a energetickou úspornost.
 

V systému REHAU GENEO dodáváme nejen okna a balkónové dveře a vchodové dveře v pravoúhlých a šikmých tvarech, ale i posuvně-zdvihací dveře.
 

Posuvně-zdvihací systém dveří GENEO rozšiřuje sortiment plastových oken a dveří o další výrazný a nezaměnitelný prvek, který umožňuje sjednocení velkoplošné architektury s nejvyšší úsporou energie, zvukové izolace, bezpečnosti a komfortu.
 

 

*Snížení energetických ztrát oken při výměně starých dřevených/plastových z 80 let (Uf=1,9, Ug=3,0) za okna z profilů GENEO (Uf=0,91, Ug=0,6, rozměr okna 123 x 148cm)

  

Šestikomorový systém GEALAN S8000 IQ

Šestikomorový systém GEALANŠestikomorový systém GEALAN S 8000 IQ je dokladem důsledné orientace firmy GEALAN na aktuální potřeby trhu. Úspora tepelné energie je jednou z priorit moderního bydlení a právě těmto požadavkům vychází inovovaný profilový systém vstříc. Vícekomorové okenní profily se z hlediska tepelné izolace v praxi osvědčují svojí promyšlenou konstrukcí, protože každá komora navíc zabraňuje nežádoucím tepelným ztrátám. Šestikomorový profil, rám i křídlo,  dosahuje hodnoty U= 1,1 W/m²K bez ocelové výztuhy a U= 1,2 W/m²K s ocelovou výztuhou, což jej řadí mezi absolutní špičku vícekomorových profilových systémů. Stavební hloubka 74 mm umožňuje i přes šestikomorové uspořádání vložení velké ocelové výztuhy, která zaručuje stabilitu profilu a bezvadnou funkčnost okna. Ocelová výztuha s protikorozní úpravou je standardně vkládána do všech profilů, rámů i křídel již od minimálních rozměrů oken. Síla ocelové výztuhy se pohybuje v závislosti na velikosti okna a jeho statickém namáhání od 1,5 mm do 2,0 mm.

 

Šestikomorový systém GEALANPlastové profily jsou vyrobeny z vysoce houževnatého vytvrzeného PVC za použití speciálních přísad a stabilizátorů, které zaručují, že jejich barva a fyzikálně-mechanické vlastnosti zůstanou zachovány po celou dobu životnosti oken. Hladký povrch nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu a odolává všem povětrnostním vlivům. Profilový systém S 8000 IQ využívá osvědčený systém dorazového těsnění – dvojité celoobvodové přítlačné těsnění stejné pro rám i křídlo. Těsnění zajišťuje vynikající utěsnění spáry mezi rámem a křídlem při prudkém dešti a větru a zůstává trvale elastické, nabízíme je aktuálně v šedé i černé barvě. Vnější vzhled profilu je nadčasově elegantní a je charakterizován harmonickými proporcemi, měkkými konturami a úzkými pohledovými šířkami. 

Kromě plošně odsazené kombinace rám/křídlo je v šestikomorovém provedení k dispozici i varianta se zaobleným přesahem křídla a odpovídajícími zasklívacími lištami. 

Šestikomorový systém GEALAN Šestikomorový systém GEALAN

Aby v místnosti vládla klimatická pohoda a vyrovnaná vzdušní vlhkost s ohledem na teplotu, lze okna z profilových systémů GEALAN opatřit automatickým větracím systémem GECCO 3. Malá klapka s velkým účinkem dělá z Vašich oken okna s odvětráním, umožňuje průběžnou výměnu vzduchu bez nepříjemného průvanu a snižuje tak i riziko vzniku plísní v ostění. Na rozdíl od spárového větrání (mikroventilace) se tak ale děje při zavřeném okně.